دانلود فیلم بوفالو + نقد

دانلود فیلم بوفالو با بازی پرویز پرستویی هون سیدی

دانلود رایگان فیلم بوفالو

نقد فیلم بوفالو اضافه شد | لینک اضافه شد

دانلود رایگان فیلم بوفالو با لینک مستقیم

داستان:

شکوفه و پیمان ( سهیلا گلستانی و هومن سیدی ) پس از اینکه مرتکب دزدی می شوند، به شهر انزلی می روند تا فردی را ملاقات کرده و اموالی که به سرقت برده اند را به فروش برسانند. اما در این میان بر اثر یک اتفاق پیمان جان خود را از دست می دهد و…

کارگردان : کاوه سجادی حسینی | نویسنده : کاوه سجاد حسینی، تایماز افسری | تهیه کننده : همایون اسعدیان

مدیر فیلمبرداری:علیرضا برازنده | طراح صحنه و لباس: کامیاب امین عشایری

بازیگران :پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، پانته‌آ پناهی‌ها

دانلود بوفالو

دانلود رایگان فیلم بوفالو با لینک مستقیم

کاربران عزیز برای حمایت از صنعت سمعی بصری و تعطیل نشدن پروژه هایی که قبلا هم بخاطر دانلود رایگان و غیر قانونی، تعطیل شده اند، با پرداخت مبلغ ناچیز نسخه قانونی و حلال را دانلود کنید.

(با خرید قانونی و پرداخت مبلغ ناچیز نقش بسیار موثری در پیشرفت صنعت سمعی و بصری ایران داشته باشیم)

از اثر دلخواه خود با پرداخت مبلغ ناچیز حمایت کنیم

با جستجو در اینترنت به دنبال نسخه رایگان فیلم بوفالو وقت خود را تلف نکنید.


لینک خرید دانلود حلال و قانونی


کیفیت 1080p:

لینک قانونی

کیفیت 720p:

لینک قانونی

کیفیت 480p:

لینک قانونی


دانلود نسخه رایگان


به درخواست صاحب اثر لینک رایگان حذف شد


جهت اطلاع سریع از قرار گرفتن لینک ها در کانال تگرام فیلم و سریال عضو شوید

عضویت در کانال تلگرام


نقد فیلم

توجه! این نوشته داستان فیلم را لو می‌دهد.


کاوه سجادی حسینی در بوفالو می خواهد ساختار شکنی کند. به همین خاطر، اصلِ قصه که دزدی هومن سیدی و سهیلا گلستانی از یک طلافروشی است را رها کرده و با یک گره ضعیف، سراغ طمع انسان ها می رود. ایده ای که اصلاً از آب درنیامده و تاکید روی نام بوفالو، حیوانی که به خودخواهی معروف است هم نتوانسته به آن کمکی بکند.

کارگردان اصرار دارد سرخوشی ابتدایی فیلم برای تاکید روی تضاد قبل و بعد از رسیدن به مرداب است. جایی که مرداب، نقش اول فیلم می شود و همه چیز در مرداب اتفاق میفتد. اما برای رسیدن به این هدف، تلاشی صورت نگرفته است. هومن سیدی در نقش پیمان، خیلی بی هوا تصمیم می گیرد به خاطر بیست هزار تومان مسیر چند ده متری تا ستون های پل روی مرداب را شنا کند. دفعه اول با تمام شوخی های شیرینش موفق می شود اما اصرار برای رفتن به زیر آب با یک شرط بندی کودکانه، کمی غیرمنطقی به نظر می رسد. زیرآب رفتنی که منجر به مرگِ دمِ دستی پیمان می شود. جایی که سهیلا گلستانی هم تلاش ویژه ای برای نجاتش نمی کند و به هر ضرب و زوری که شده، کارگردان را به ایده اصلی فیلم می رساند!

حالا دیگر ریش و قیچی دست کاوه سجادی حسینی است. مرداب فیلم را از تب و تاب می اندازد و رکودی عجیب و غریب بر فیلم حاکم می شود. پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی، با همان جنس رفتاریِ فیلمِ امروز که اصلا متناسب با فضای فیلم نیست، تا پایان برای بیرون کشیدن جنازه هومن سیدی با هم تلاش های بی سرانجامی می کنند و در این میان هم کاراکتر اضافه ای با بازی پانته آ پناهی ها می آید و می رود و اتفاقی نمی افتد!

منطقِ داستانیِ ضعیفی که سجادی در این فیلم با آن روبرو می شود، نه به عنوان یک اثر تجربی پذیرفتنی است و نه به عنوان یک اثر پست مدرن؛ از بوفالو، جز یک اثر بسیار ضعیف (در تمامی عرصه ها؛ از بازی ها تا صدا و نور و تصویر) نمی توان یاد کرد. نه بازی پرویز پرستویی در نقش فرشته نجاتی که قهرمان داستان را دور می زند به خوبی از آب درآمده و نه سهیلا گلستانی متناسب با هومن سیدی، دختر پر شر و شوری است که بعد از یک دزدی هیجان انگیز به شمال کشور آمده که به خارج برود.

با توجه به انتظاری که از یک فیلم ۳۵ میلی متری با فیلمبرداری برازنده که در آرایش غلیظ شاهکار خلق کرده بود، رنگ و نور ویژه ای هم در فیلم نمی بینیم و صداگذاری و موسیقی هم اتفاق ویژه ای ندارند. تیتراژ فیلم با توجه به پروپاگاندی که کارگردان داشت، اثری ماندگار و به یادماندنی نشده است. من به بوفالو آخرین ساخته کاوه سجادی حسینی نمره 5 از ۱۰ ، یا دو ستاره از ۵ ستاره می دهم.

نقطه اوج:  شروع خیره کننده داستان می توانست یک درام جذاب و پرمخاطب بسازد… اما حیف!

نقطه ناامیدکننده: عدم اشاره به پیشینه قهرمان داستان در کنار زنگ های متعدد خانواده ای که نگرانش هستند و اشاره غیرمستقیم به دزدی از پدرِ دختر، تناقضاتی است که فیلمنامه بوفالو برای آن هیچ پاسخی ندارد.

نکته قابل توجه: اینکه کاوه سجادی حسینی دغدغه طمع میان مردم داشته باشد و برایش فیلم می سازد اتفاق خوبی است اما اینکه به این روش بخواهد فرهنگ سازی کند اصلا قابل پذیرش نیست. وقتی مخاطبان خاص سینما تحمل ۱۲۰ دقیقه روایت کند و کسل کننده بوفالو را ندارند، قطعاً مخاطب عادی هم این آهستگی داستانی را تحمل نمی کند و نمی تواند فرهنگ سازی مناسبی را هم با خود به همراه داشته باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم بازی پرویزپرستویی و هومن سیدی در این فیلم را از دست ندهید.

به این پست امتیاز دهید.
بدون رای!
  • دیدگاها ، پس از تایید مدیران سایت منتشر خواهند شد.
  • دیدگاهای انگلیسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نخواهند شد.